Правила проведення співбесіди при прийомі на роботу Психолог

«Розкажіть про попередню роботу». Відповідь допоможе вам зрозуміти ставлення людини до попередньому керівникові і організації. Приблизно так само він в майбутньому може відгукуватися про вашу організацію. Реальна причина пошуку нового місця роботи. Якщо людина порушувала умови трудового договору або дисципліну, не виключено, що це знову повториться. Всі люди різні і по-різному поводяться в стресових ситуаціях.

провести співбесіду

Саме тому так важливо в кінці співбесіди оголосити хоч якісь попередні підсумки (а не обмежуватися сухим «ми вам зателефонуємо»). Навіть якщо такий прийнятий в компанії стандарт, це засмучує кандидата і змушує його шукати інше місце роботи. Тому, якщо ви хочете утримати увагу зацікавив вас здобувача, обов`язково висловіть йому склалося у вас думка і домовтеся про варіанти подальшої взаємодії з ним.

При цьому не треба думати про співбесіду, адже ви і так ретельно підготувалися. Займіться медитацією або йогою, запишіть що-небудь у своєму щоденнику. Вкрай важливо перебувати в усвідомленому стані, щоб на самому інтерв’ю помічати необхідні дрібниці. Ми вже торкалися цієї теми, коли говорили про типи запитань, які задають на співбесіді. Якщо все ж ви відчуваєте, що налагодили хороший контакт з інтерв’юером, задайте кілька запитань.

Як роботодавцю ефективно провести співбесіду з кандидатом?

OVR інтегрується з українськими порталами робіт Work.ua та hh.ua.

Такий захід зазвичай має характер інтерв’ю. Слід підібрати список питань і визначити для себе важливі риси майбутнього працівника. Головні помилки рекрутерів Вакансії компанії WizardsDev – поблажливе ставлення, відсутність заготовлених питань і нетактовність. Не слід переходити рамки особистого і питати те, що до роботи не має відношення.

Німці скрупульозно підходять до підбору персоналу. Для рекрутера важливі рекомендації з попередніх місць роботи. Об’ємний пакет документів, поданий здобувачем, аналізується комісією.

Демонструйте інтелект, мотивацію і пристрасть

Наприклад, якщо рекрутер сказав, що його звуть Іван, так і називайте його на «Ви». «Іване, ви казали що…» Якщо ж він назвав своє ім’я і по батькові, то саме так і варто звертатися до вашого співрозмовника. Для того, щоб зайняти руки і створити гарне враження, дістаньте блокнот або інші записи. Це необхідно для того, щоб мати шпаргалку відповідей, куди ви будете зрідка заглядати, а також для того, щоб періодично робити записи. Це створює хороше враження діловитості і допомагає якісно пройти співбесіду з роботодавцем. Групові співбесіди найчастіше проводяться на масові вакансії в компаніях, наприклад на позицію «менеджер з продажу».

Ваше завдання – всебічно дізнатися здобувача і зробити висновок, чи підходить він вам чи ні. Важливий етап в цій справі – особисту співбесіду, про який і піде мова в нашій статті. В ході співбесіди претендент потрапляє в умови, схожі з реальними робочими.

Якщо ви захворіли, наприклад, грипом, то зателефонуйте і чесно поясніть причину не явки, попросивши, якщо можна, перенести бесіду на інший день. Якщо у вас, наприклад, алергія, то тут потрібно тільки чесність – скажіть відразу, запевнивши роботодавця, що заходи вживаються і все скоро пройде. На яку б посаду ви не претендували, хороші манери і адекватна поведінка однозначно додасть вам очок. Дізнайтеся, як звуть вашого співрозмовника і звертайтеся до нього по імені. Причому, варто звертатися саме так, як він представився.

Співбесіда з роботодавцем. Як вдало пройти співбесіду

Кандидат заповнює анкету і проходить автоматизоване тестування. VCV має свій чат-бот і аудіобот для автоматизації спілкування з кандидатами. Ви можете створювати лендінг вакансій і ділитися ними в соціальних мережах і профільних чатах. Функція розмиття фону, що дозволяє проводити співбесіди навіть з дому, не турбуючись про навколишню обстановку.

  • В іншому випадку ви не зможете отримати потрібні дані, адекватно оцінити професійні, особистісні та ділові якості.
  • Посміхатися на весь рот не варто – це буде занадто нарочито.
  • Викласти кандидату інформацію про структуру співбесіди.
  • Наприклад, спочатку можна провести бесіду з групою, а потім з кожним індивідуально.
  • Ефективна робота підприємства залежить від правильного підбору кадрів.
  • Під час самого співбесіди теж краще тримати роздруковане резюме перед собою.

Стресові співбесіди можуть проводитися як з оповіщенням про їх специфічний характер, так і без. У другому випадку «чистота» експерименту вище, але є ризик нестандартних ситуацій (бувають і бійки). Вважається однією з найбільш об’єктивних і універсальних методик для виявлення відповідності кандидата конкретної посади. Мета інтерв’ю – зрозуміти, наскільки кандидат компетентний у своїй справі.

Будьте активним слухачем

Одним з улюблених питань роботодавцем є розповідь про сильні і слабкі сторони. Слід ретельно вибирати слів того, що говорити на співбесіді. До сильних сторін можна віднести відповідальність, готовність прийти на допомогу (це важливо при роботі в команді), пунктуальність, працездатність та інше. Слабкі сторони, необхідно інтерпретувати в позитивні якості. Наприклад, ви не вмієте говорити «ні».

Приймайте їх тільки в тому випадку, якщо готові працювати над їх розвитком. Співбесіда з кандидатом будується на підставі загальної інформації, яку отримали під час попереднього інтерв’ювання по телефону, з резюме, анкет і т.д. Його тривалість залежить від форми, вимогам до претендента, здібностей самого менеджера і кандидата на посаду.

провести співбесіду

Адже в кінці, спираючись на свої записи, ви зможете задати уточнюючі питання або попросити роз’яснити деталі працевлаштування та інші умови майбутньої роботи. Крім кейсів, які вам будуть давати на співбесіді, для його успішного проходження вам потрібно буде відповісти на ряд «каверзних» питань. Вони також підбираються вашим рекрутером не випадково. Якщо міркувати про те, як краще пройти співбесіду на роботу, то, здобувач повинен бути ввічливий, контактний, коректний, в міру скромний, професійний. І все це він повинен показати при спілкуванні з представником організації.

У багатьох компаніях є спеціалізований відділ, в який входить безліч бухгалтерів, а очолює його Фінансовий директор або головний бухгалтер. У малому бізнесі https://wizardsdev.com/ одна людина може сам виконати всі необхідні обов’язки пов’язані з роботою бухгалтером. «Поясніть дитині трьома реченнями, що таке інжекторний двигун?

Як правильно організувати і провести співбесіду

Тим не менше, ви значно підвищите ймовірність отримання роботи, якщо добре підготуєтесь і пройдете інтерв’ю зважено та раціонально. Будь-яка людина при належній підготовці може добре пройти інтерв’ю при прийомі на роботу. Саме ваші відповіді забезпечують позитивний результат співбесіди. Якщо ви підготуєте їх заздалегідь, то зможете уникнути затримок, зайвих нервів, конфузів і казусів, заплутаних думок і невиразних фраз. Адже в екстремальних ситуаціях далеко не кожен зможе правильно перетворити свої думки в злагоджений спіч. Упевнені люди починає хвалити себе, непрофесіонали і молоді працівники – плутаються і не знають, що сказати.

Наприклад, зайвий перфекціонізм допоміг знайти помилку в звіті. Крім того, прислухайтесь до себе. Якщо ви відчуваєте, що з цим кандидатом щось не так – проаналізуйте всю інформацію ще раз, намагайтесь знайти причину сумнівів. В телефонній розмові потрібна жорстка структура, рекомендується відразу ставити фільтруючі запитання. Якщо критично важливих навиків у претендента немає, продовжувати інтерв’ю нема сенсу.

  • Share this post

Leave a Comment